18/08/2019 23:13:20
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· DMR REPETER
· polary 2 edycja
· Zbirka na duplekser
· Pomoc Madzi-sn0l
· Moje wypociny antenowe
Najciekawsze tematy
· Polary Klubowe [16]
Losowa Fotka
Info online
Zobacz temat
 Drukuj temat
DMR REPETER
sq9okt
Czesc

Jest pomys o budowie przemiennika DMR dla Limanowej. Razem z Januszem SP9OYB mylimy eby zrobi go na pozwoleniu SR9LI. Chcemy zbudowa nowe urzdzenie ktre bdzie dziaa zarwno w DMR jak i w FM. Do budowy potrzebujemy kilka urzdze :
-motorola gm340 najlepiej 2szt
-modem mmdvm
-raspberry 3
-duplekser
-antena
-zasilacz
Antena zostaje ta ktra jest obecnie
Modem mmdvm ju kupiem
Duplekser moemy wycign z obecnego repetera ale lepiej byo by kupi nowy
Na TX musi by motorola gm340
Na RX dobrze by byo zamontowa taka sama ale jest moliwo podczenia innej
Prosz o wypowiedzi w tym temacie Jeeli bdzie oglna zgoda uruchomi zbirk na ten cel
Jeeli pojawi sie radio godne zakupu na aukcjach to zalicytuje
Pozdrawiam Marcin SQ9OKT

SP9KA
jestem za

sq9jyw
Popieram t incjatywe jestem za Umiech

sp9nsc
Popieram jestem ZA

sp9ive
Trzeba byoby zrobi ciep do kapciucha i napisa pismo do PZK niech daj kas ktr co roku dostaj midzy innymi ode mnie w rozliczeniu 1%Zo za pity , a zaznaczam tam e na sp9krj ma odpis i .
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk , a ronie popyt na wity spokj .Szanuj szefa swego moesz mie gorszego ( JA MAM TERAZ LEPSZEGO - NIE SPRAWDZA SI ) . GDY SI NIE MA CO SI LUBI , TO SI Z........A EBY TO MIE !!!!!!!

sq9zav
Znalezione w sieci: http://sp2ong.noip.pl/pl/blog/strojenie-mmdvm
Szkoda e sprzt taki drogi, nie to co analogowy Baofeng.

sq9okt
Witam wszystkich
Informuje ze repeter DMR SR9DLI jest ju uruchomiony. Zamontowany jest w tej samej lokalizacji co przemiennik SR9L.
Parametry SR9DLI
TX 438.975
RX 431.375
CC=1
TS1=TG260
TS2=TG9 TG2609 TG26095

SR9DLI sprzt :
TX/RX = MOTOROLA CM140
CPU = RASPBERRY PI3B
MODEM = MMDVM
DUPLEKSER
ZASILACZ
ANTENA = X200 DIAMOND
NET = PLAY/GSM

Radia 2szt Motorola cm140 przekaza Jacek SP9CJM
CPU rpi przekaza Mich SQ9EZG
Zasilacz przekaza Krzysztof SP9KA
Karte sim PLAY wypoyczy Krzysiek SP9KA
Anten x200 wypoyczy Jacek SP9CJM
Kabel antenowy przekaza Piotrek SP9CB

Moje koszty:
Pozwolenie radiowe 82zl
Duplekser 120zl
Modem MMDVM 150zl

Jest potrzeba zakupu anteny okoo 300zl. Potrzebna tez jest obudowa ktra trzeba wykona na zamwienie okoo 200zl

Jeeli jest kto zainteresowany dorzuceniem si do tego tematu prosz o kontakt na priv. Za zebrana kwot w pierwszej kolejnoci zakupie brakujce rzeczy i bd informowa na bieco o wpatach
Edytowane przez sq9okt dnia 16-03-2019 22:37

sp9ive
na najbliszym spotkaniu trzeba ciep zrobi ja si dokadam
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk , a ronie popyt na wity spokj .Szanuj szefa swego moesz mie gorszego ( JA MAM TERAZ LEPSZEGO - NIE SPRAWDZA SI ) . GDY SI NIE MA CO SI LUBI , TO SI Z........A EBY TO MIE !!!!!!!

sp9nsc
200 zl dam konto prosze lub wysle na konto sp9nsy

sq9okt
Moze by do Leszka Leszek przekae przy okazji

sp9nsy
Witam!

Temat by dyskutowany w klubie.
By moe nie wszyscy widz potrzeb budowy takiego systemu cznoci, bo Marcin (sq9okt), nie uzasadni odpowiednio rozpoczynajc temat.
Wydaje si susznym podjecie takiej inicjatywy ze wzgldu na postp techniczny oraz na dostpno urzdze zapewniajcych wykorzystywanie technik cyfrowych.
Technika cyfrowa wykorzystana w krtkofalarskiej komunikacji, dziki zastosowaniu odpowiednich algorytmw w infrastrukturze technicznej urzdze, oraz bardzo wskiemu pasmu, pozwala na wyeliminowanie wszelkich zakce w widmie sygnau, przez co odbierany i przetwarzany jest tylko i wycznie sygna uyteczny.
Obrazowo wyglda to podobnie do odbioru TV cyfrowej, gdzie odbir jest na og bardzo dobry. W TV analogowej mielimy w przypadku sabego sygnau -zaszumiony obraz.
Technik tak posuguje si m. in. NASA, komunikujc si ze statkami kosmicznymi na wielomiliardowe odlegoci.
Ju obecnie mona si przekona e kiedy na tzw. analogach, wydaje si nie by propagacji i nie sycha DX, koledzy pracujc emisjami cyfrowymi te dx-y robi bez problemu.
Nie bez znaczenia jest te moliwo wykorzystywania takiej emisji w sytuacjach kryzysowych, kiedy suby pastwowe dysponuj lub bd dysponowa tak technik.
Dlatego te naley poprze te dziaania.
Co do anteny , to obecnie jest do dyspozycji antena klubowa X200 na poczatek.
Pozdrawiam! -Leszek sp9nsy

Aha! No i na aukcji na A..... le licytuj gm340 :https://allegro.p...7912974182

sq9okt
Dzieki za wpaty
sq9jyw
sp9ka
sp9oyb
Dzikuje tez Darkowi sq9ojv za przekazanie odgromnika

Przejd do forum:
CZAS LOKALNY
Logowanie
Nazwa uytkownika

Haso

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Kalendarz
Sierpie 2019

Pon Wto ro Czw Pi Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Polecamy
Ostatnie Fotki
SP9CJM- on air*
SQ9LFM i SP9KA -on air*
SP9NG- on air*
SP9MZJ- on air*
5
4
3
2
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

18-08-2019 13:28
Foniczna bramka internetowa. https://radioklub.
..

18-08-2019 08:51
Ktos zalozyl pod moim znakiem SR9NSC-L, podaje lokalizacje N.Sacz

14-08-2019 22:46
Mam moliwo prowadzi stron QRZ.com dla kilkunastu znakw. Chtnych prosz o zgoszenie na PW lub sp9nsy@o2.pl

01-08-2019 21:48
Wstpny termin spotkania integracyjnego-" Ognisko klubowe", planowane na 7 wrzesie 2019

27-07-2019 22:55
Pozdrawiam ekip z Limanowej Umiech PS. Jak mwiem na spotkaniu... nic si nie stao Z przymrueniem oka

27-07-2019 16:16
Dzikuj Piotr za rejestracj .. i przepraszam e aktywacja z opnieniem Szeroki umiech

25-07-2019 20:54
Sdecki Bartnik 2019 start sobota 27.07.2019 godzina 8.30 .Wicej informacji SP9PLK

20-07-2019 21:17
Andrzej .. dzikuj bardzo Umiech

3,382,020 unikalne wizyty